First minute Cypr Północny

1
Cypr Północny Wybierz kierunek
1
od: 20.04.2021
do: 31.10.2021
1
1
1
2+0
0
dowolne
1
6 - 28 dni
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
wypoczynek
0
dowolny
1
- -
1
- -
FILTR Wybrano 5
FILTR Wybrano 5
Sortuj wg:

Niestety, nie znaleziono ofert spełniających twoje kryteria wyszukiwania.

Spróbuj zmodyfikować filtry.

Cypr Północny – rezerwacja wakacji już w zimie

Wczasy w niewielkich kurortach Cypru Północnego cieszą się wśród polskich turystów coraz większą popularnością. W usytuowanych na północy miasteczkach Girne Kyrenia i Catalkoy albo w położonej na wschodzie Famaguście można do woli zażywać kąpieli słonecznych, degustować potrawy kuchni cypryjskiej w hotelu i/lub w lokalnych restauracjach czy wreszcie szaleć wzdłuż wybrzeża na desce windsurfingowej. Poza tym w obrębie Cypru Północnego można sobie robić wycieczki po malowniczym paśmie górskim Kierinia, rozciągającym się wzdłuż północnego wybrzeża.

Tańsze hotele dla każdego turysty

Osobom zdecydowanym na to, by wypocząć w jednym z kurortów Cypru Północnego koniecznie trzeba polecić wczesną rezerwację hotelu w opcji first minute. Promocje first minute pojawiają się zazwyczaj w zimie (a zatem przynajmniej na kilka miesięcy przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego) i są one pełnoprawnymi ofertami wakacji dostępnymi w znacznie niższej cenie. Istotną zaletą dokonywania rezerwacji w okresie przedsprzedaży jest jednak nie tylko atrakcyjna cena (stanowiąca zazwyczaj od 60 -80 proc. ceny podstawowej), ale także bogaty wybór miejsc w hotelach i, co zdarza się coraz częściej, darmowe udogodnienia (np. łóżeczko dla dziecka).

A gdzie można najczęściej natrafić na oferty wczasów first minute na Cyprze Północnym? Z informacji zbieranych przez touroperatorów wynika, że na tańsze wczasy first minute dosyć często można się załapać choćby w 3 – gwiazdkowym hotelu Long Beach Resort w Famaguście, w 3 – gwiazdkowym hotelu Altinkaya Resort w miasteczku Girne Kyrenia lub w 5 – gwiazdkowym hotelu Malpas w Catalkoy. Hotel Long Beach Resort dysponuje prywatną plażą i proponuje wczasowiczom bogaty program animacyjny. Z kolei hotel Altinkaya Resort usytuowany jest pośród pięknego ogrodu, a goście mogą tu uczestniczyć w wieczorach muzyki na żywo nawet kilka razy w tygodniu. Wreszcie hotel Malpas posiada rozbudowane zaplecze sportowe i relaksacyjne – m.in. z kortem tenisowym, łaźniami i salonem masażu.

Kierinia – malownicze pasmo górskie

Rozciągające się na północy Cypru Północnego pasmo górskie Kierinia to miejsce, które koniecznie powinni odwiedzić nie tylko miłośnicy przyrody i amatorzy pieszych wędrówek, ale też fani historii średniowiecznej. Góry Kierinia zachowały jeszcze unikatowy i nieco dziki charakter, a są one porośnięte przede wszystkim lasami cyprysowymi. Piesze szlaki w obrębie tego łańcucha dostępne są dla piechurów dysponujących zróżnicowaną kondycją i różnym doświadczeniem w chodzeniu po górach, ponieważ najwyższy szczyt – Kiparisowuno, wznosi się na wysokość zaledwie 1024 m n.p.m. W obrębie pasma Kierinia zachowało się też kilka średniowiecznych zamków, a dokładniej mówiąc ruiny fortec z czasów bizantyjskich i z okresu istnienia feudalnego Królestwa Cypru (koniec XII – koniec XV w.). Najbardziej znaną obecnie budowlą tego typu jest Zamek Kantara, który wybudowany został przez bizantyjczyków na wysokim wzgórzu (630 m n.p.m.) z pocz. X w. i z którego rozciąga się piękny widok na Półwysep Karpaz (przy dobrej pogodzie można też z zamku dojrzeć kontynentalne wybrzeże Turcji).

Aktualne ceny ofert first minute na Cypr Północny

Powyższy wykres przedstawia najniższe ceny za first minute dla osoby dorosłej w pokoju 2 osobowym.

Na dzień dzisiejszy najtańsza oferta first minute na Cypr Północny jest w maju i kosztuje 849 zł na 1 tydzień. Najtańsza wycieczka 2 tygodniowa jest w maju za 1219 zł.

Najwyższe ceny są w lipcu, wtedy ceny za first minute na Cypr Północny zaczynają się od kwoty 1439 zł za 7 dni i od 1959 zł na 14 dni (w lipcu).

Możesz zapłacić taniej nawet 740 zł mniej za osobę decydując się na Cypr Północny first minute w maju zamiast w lipcu co stanowi oszczędność aż 38%!

Archiwalne ceny ofert

Oferty 3 gwiazdkowe 7 dni 14 dni

 • 2000 zł

 • 1500 zł

 • 1000 zł

 • 500 zł

 • 0 zł

Oferty 4 gwiazdkowe 7 dni 14 dni

 • 2000 zł

 • 1500 zł

 • 1000 zł

 • 500 zł

 • 0 zł

Oferty 5 gwiazdkowe 7 dni 14 dni

 • 3000 zł

 • 2500 zł

 • 2000 zł

 • 1500 zł

 • 1000 zł

 • 500 zł

 • 0 zł

Wykres przedstawia najniższe archiwalne ceny wycieczek lotniczych na Cypr Północny jakie zarejestrowaliśmy w kategorii "first minute" dla 7 dniowego pobytu (pokój dwuosobowy). Najniższa cena była w maju 2017, wynosiła 593 zł za osobę, zawierała śniadania i dotyczyła wyjazdu w maju do hotelu 3 gwiazdkowego. Najwyższa cena była w marcu, żaden z touroperatorów nie oferował wycieczek tańszych niż 1527 zł /os. do hotelu 5 gwiazdkowego ze śniadaniem i obiadokolacją (wyjazd nastąpił w marcu).

Dla opcji 14 dniowej najtańsza oferta na Cypr Północny w tej kategorii była zarejestrowana w czerwcu 2017, dotyczyła wyjazdu do hotelu 3 gwiazdkowego w sierpniu i kosztowała 889 zł /os. Najmniej korzystnym momentem zakupu wycieczki był marzec 2020. W tym okresie koszt wycieczki na wyjazd do hotelu z 5 gwiazdkami w opcji ze śniadaniem i obiadokolacją nie był mniejszy niż 2659 zł za osobę dorosłą (oferta dotyczyła pobytu w marcu).