Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług oraz personalizacji reklam. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Przeglądanie strony i wykonywanie na niej akcji oznacza zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie.

Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

22 451 00 00 wg stawki operatora

Narty Innsbruck

Znaleziono 1 wycieczek do Austrii (Tyrol)
1
Innsbruck Wybierz kierunek
1
od: 01.11.2021
do: 15.04.2022
1
1
1
2+0
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
narty
0
dowolny
1
- -
1
- -
FILTR Wybrano 6
FILTR Wybrano 6
Wyjazdy we wszystkich terminach Wyjazdy w najbliższych 7 dniach Wyjazdy za 8 do 14 dni Wyjazdy za 15 i wiecej dni
Cena za
  • wszystkich
  • osobę
Sortuj wg:
Nie znalazłeś taniej oferty Tyrol ?
Zadzwoń lub napisz!
22 451 00 00
  • Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 21:00
  • Sobota: nieczynne
  • Niedziela: nieczynne
Cached: no Key: MapLocationHotel:5e508e1c28f8da12405f47a725c971908ee74305_3_91 TTL: 7776000

Innsbruck – aktywny wypoczynek w sercu Tyrolu

Innsbruck to wymarzony kierunek urlopowy dla wszystkich tych osób, które szaleństwo na białym puchu pragną połączyć z wypoczynkiem w miejscu o bogatej historii. Stolica Tyrolu stanowi znakomitą bazę wypadową dla narciarzy i snowboardzistów – dość powiedzieć, że w jej okolicy znajduje się aż dziewięć ośrodków narciarskich Olympia SkiWorld Innsbruck, a dodatkowo obfituje ona także w piękne zabytki z różnych epok historycznych i w liczne instytucje kulturalne.

Olympia SkiWorld Innsbruck

Na amatorów białego szaleństwa czeka w okolicy Innsbrucka aż dziewięć ośrodków narciarskich, które usytuowane są w odległości od kilkunastu do kilkudziesięciu kilometrów od centrum miasta. Region Olympia SkiWorld Innsbruck (położony na wysokości od 820 do 3210 m n.p.m.) oferuje narciarzom i snowboardzistom blisko 300 km tras zjazdowych, z których ponad połowę stanowią trasy o średnim stopniu trudności, mniej więcej 10 proc. - trasy trudne i ok. 30 proc. - trasy łatwe. Trasy w obrębie Olympia SkiWorld Innsbruck obsługuje blisko 80 wyciągów różnego typu – zarówno wyciągi orczykowe i krzesełkowe, jak też kolejki gondolowe, duże kolejki kabinowe (np. na szczyt Seegrube w ośrodku Nordpark – Seegrube i pod szczyt Patscherkofel w ośrodku Patscherkofel) oraz kolejki naziemne (np. na szczyt Hoadl w kompleksie Axamer Lizum). Najbliżej Innsbrucka znajduje się ośrodek Nordpark – Seegrube (usytuowany kilkanaście kilometrów na północ od centrum), który jest szczególnie polecany początkującym snowboardzistom. Z kolei doświadczeni narciarze i snowboardziści mogą poszaleć w ośrodkach Glungezer (tutaj znajduje się chociażby znakomita, blisko 5 – kilometrowa trasa Tulfeinalm-Kalte Kuchl), Patscherkofel (tutaj z kolei wytyczona została 5 – kilometrowa trasa olimpijska (FIS)), czy wreszcie w Rangger Kopfl (tutaj warto jest zjechać 5 – kilometrową trasą Stiglreith – Oberperfuss). Tym wreszcie osobom, które lubią jeździć na lodowcach, koniecznie trzeba zarekomendować ośrodek Stubaier-Gletscher, który usytuowany jest na lodowcu Stubai i który oferuje amatorom białego szaleństwa ponad 100 km tras zjazdowych (najtrudniejsza trasa – Wilde Grub'n, ma 10 km długości, a jej różnica poziomów wynosi blisko 1500 m).

Atrakcje historyczne i kulturowe Innsbrucka

Stolica Tyrolu jest nie tylko jedną z najlepszych w Austrii baz wypadowych dla narciarzy i snowboardzistów, ale też ponad 100- tysięcznym miastem, które może się poszczycić przebogatą historią i znakomitą ofertą kulturalną. Numerem jeden wśród zabytkowych budowli Innsbrucka jest Hofburg – rezydencja Habsburgów wzniesiona z końcem XV w. w stylu renesansowym, a później dwukrotnie jeszcze przebudowana - najpierw w stylu barokowym, a później rokokowym. W obrębie zamku koniecznie trzeba zobaczyć salę balową Riesensaal i pokój cesarzowej Sisi Rodellzimmer (w sąsiedztwie rezydencji znajduje się na przykład 4 – gwiazdkowy hotel Grauer Bar). Innym wartym uwagi obiektem jest też renesansowy zamek Ambras, który zbudowany został z inicjatywy arcyksięcia Ferdynanda II i w którym mieści się dziś muzeum sztuki renesansu i baroku. W salach pałacowych znajdują się m.in. portrety Habsburgów dzieła Tycjana, Lukasa Cranacha i Antona van Dycka, a także cenne elementy uzbrojenia i przedmioty codziennego użytku (w sąsiedztwie tego z kolei zamku usytuowany jest 4 – gwiazdkowy hotel Alphotel).

Jeśli chodzi o ofertę kulturalną, to jest ona w Innsbrucku przebogata, bowiem właściwie każdego dnia turyści mogą się tu przejść na dobry spektakl teatralny albo koncert. Natomiast innego typu atrakcją, rekomendowaną przede wszystkim rodzinom z dziećmi, jest Alpenzoo, które zamieszkuje ponad 150 gatunków zwierząt i które, usytuowane na wysokości 727 m n.p.m., jest najwyżej położonym ogrodem zoologicznym w Europie.