Narty Val Thorens

1
Val Thorens Wybierz kierunek
1
od: 07.04.2020
do: 15.04.2020
1
1
1
2+0
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
narty
0
dowolny
1
- -
1
- -
FILTR Wybrano 7
FILTR Wybrano 7
Sortuj wg:

Niestety, nie znaleziono ofert spełniających twoje kryteria wyszukiwania.

Spróbuj zmodyfikować filtry.

Val Thorens – zimowe wakacje w najwyżej położonym ośrodku narciarskim w Europie

Ośrodek sportów zimowych Val Thorens, usytuowany na wysokości 2300 m n.p.m., to najwyżej położone tego typu miejsce w Europie. Val Thorens oferuje miłośnikom zimowego szaleństwa rozbudowaną sieć tras zjazdowych, a także wiele dodatkowych atrakcji, takich jak przejażdżki na skuterach śnieżnych, wycieczki psim zaprzęgiem, zjazdy toboganem czy też wyprawy na rakietach śnieżnych. Dodatkowym atutem Val Thorens jest lokalizacja większości obiektów wypoczynkowych tuż obok tras zjazdowych.

Trasy dla każdego

W Val Thorens (2300 – 3230 m n.p.m.), które wchodzi w skład olbrzymiego regionu narciarskiego Trzy Doliny, znajduje się ok. 140 km tras o różnym stopniu trudności. Do dyspozycji osób posiadających wysokie umiejętności zjazdowe jest w Val Thorens ok. 16 km tras czarnych, w tym kultowa trasa Combe de Caron, która bierze swój początek na wysokości 3200 m n.p.m. i która liczy 6 km. Z kolei narciarze i snowboardziści dysponujący średnimi umiejętnościami zjazdowymi mogą się w Val Thorens cieszyć ponad 60 km tras czerwonych, wśród których na szczególną uwagę zasługują trasy Plan de l'Eau, Portette, Christine i Col de l'Audzin. Jeśli wreszcie chodzi o osoby dopiero początkujące, to one również mają tu do dyspozycji ponad 60 km tras zjazdowych, z których największą popularnością cieszą się trasy Moraine, Genepi i Blanchot.

Val Thorens to także popularny ośrodek sportów zimowych dla miłośników freeride'u i narciarstwa telemarkowego (dyscypliny, która łączy narciarstwo alpejskie z narciarstwem biegowym).

Dodatkowe atrakcje

Na osoby, które przyjeżdżają na narty do Val Thorens, czeka mnóstwo dodatkowych atrakcji, z których można skorzystać albo za dnia (w czasie wolnym od jazdy), albo wieczorem. Jedną z najbardziej popularnych atrakcji tego typu są 2 – godzinne przejażdżki psim zaprzęgiem (w jednym zaprzęgu mieszczą się dwie osoby dorosłe i jedno dziecko). Poza tym nie mniejszą popularnością cieszą się w Val Thorens godzinne przejażdżki segwayem po dolinie Belleville oraz wieczorne wyprawy na skuterach śnieżnych (w zależności od posiadanych umiejętności, na skuterze można jeździć samemu albo z instruktorem). Z kolei osobom, które bardzo cenią sobie bliski kontakt z naturą, koniecznie trzeba polecić w Val Thorens wyprawy na rakietach śnieżnych.

Hotele na stoku

W położonym na wysokości 2300 m n.p.m. Val Thorens hotele znajdują się tuż obok tras zjazdowych, co stanowi prawdziwą wizytówkę tego miejsca. Większość obiektów wypoczynkowych oznaczonych jest 3 albo 4 gwiazdkami i większość z nich dysponuje mniejszym lub większym zapleczem relaksacyjnym. Wśród obiektów 3 – gwiazdkowych znakomitą opinią cieszył się ostatnio w Val Thorens hotel Belambra Club Les Olympiades - hotel dysponujący komfortowymi studiami i apartamentami oraz przyjazny zwierzętom domowym. Z kolei wśród obiektów wyróżnionych 4 gwiazdkami warto jest w Val Thorens zarekomendować hotel Village Montana, który dysponuje centrum relaksacyjnym z sauną, salonem masażu i łaźnią parową, i w którym można też wieczorem pograć w bilard albo napić się drinka w klimatycznym barze.