Wczasy Francja

1
Francja Wybierz kierunek
1
od: 10.07.2020
do: bez terminu
1
1
1
2+0
0
dowolne
1
6 - 28 dni
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
wypoczynek
0
dowolny
1
- -
1
- -
FILTR Wybrano 4
FILTR Wybrano 4
Sortuj wg:

Niestety, nie znaleziono ofert spełniających twoje kryteria wyszukiwania.

Spróbuj zmodyfikować filtry.

Francja – wypoczynek latem i zimą

Francja stanowi całoroczny kierunek wczasowy – w sezonie letnim i okołoletnim na południu Francji wysokie temperatury sprzyjają błogiemu wypoczynkowi na plaży, a zimą, we francuskich Alpach, panują znakomite warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego, narciarstwa biegowego oraz snowboardingu. I choć Francja nie należy do najtańszych kierunków wycieczkowych w obrębie basenu Morza Śródziemnego, to nieco wyższe ceny z powodzeniem rekompensują niezwykłe walory jej krajobrazu, dobra infrastruktura turystyczna i znakomita kuchnia.

Ośrodki wczasowe na Korsyce i na wybrzeżu kontynentalnym

Do najbardziej popularnych regionów wczasowych Francji należy Korsyka, a także dwa regiony Francji kontynentalnej – Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże i granicząca z Hiszpanią Langwedocja-Roussillon. We wszystkich tych trzech regionach latem panują wysokie temperatury, oscylujące w granicach 20 – 30 st. C, które zachęcają do słonecznych i morskich kąpieli, a także do aktywnego spędzania czasu na łonie natury (zresztą, wypoczynkowi w tych regionach sprzyjają także umiarkowane temperatury notowane wiosną i jesienią). Jeśli chodzi o infrastrukturę turystyczną, to jest ona bardzo zróżnicowana, to znaczy turysta ma do wyboru na południu Francji zarówno obiekty tańsze (2 – i 3 – gwiazdkowe), jak i hotele droższe (4 – i 5 – gwiazdkowe). Podobnie jest z formułą wyżywienia w każdym regionie można wykupić zarówno wczasy z wyżywieniem własnym, jak też wakacje z pełnym wyżywieniem (HB czy FB). I tak tym osobom, które chcą tanio wypocząć na Korsyce, można polecić urlop z wyżywieniem własnym w Wiosce wakacyjnej Marina d'Erba Rossa, położonej w miejscowości Ghisonaccia, a tym osobom, które chcą mieć zapewnione pełne wyżywienie – pobyt w hotelu Club Belambra de Lozari, usytuowanym w Belgodere. Z kolei turyści, którym marzy się wypoczynek na Lazurowym Wybrzeżu, mogą przejrzeć ofertę 4 – gwiazdkowego hotelu Le Meridien, położonego w samym centrum Nicei i oferującego wliczone w cenę zakwaterowania śniadania albo ofertę 3 – gwiazdkowego hotelu Riviera Beach Club w Hyeres, który proponuje nie tylko pełne wyżywienie, ale także codzienne sesje gimnastyki wodnej i fantastyczną zabawę podczas gry w mini golfa. I wreszcie jeśli chodzi o obiekty wypoczynkowe położone w obrębie Langwedocji-Roussillon, to tańszy wypoczynek (w tym wypadku z wyżywieniem własnym) można znaleźć w Wiosce wakacyjnej Yelloh Village Mer Et Soleil w Cap d'Agde, a wakacje nieco droższe, ale za to z wliczonym w cenę, pełnym wyżywieniem – w 3 – gwiazdkowym hotelu Le Catalan, usytuowanym w Banyuls Sur Mer.

Warto jest także pamiętać, że każdy z powyższych regionów obfituje w atrakcje kulturowo – historyczne. Wypoczywając na Korsyce nie sposób jest zatem nie zaglądnąć do Ajaccio i nie zwiedzić tamtejszej średniowiecznej katedry, a odpoczywając na wybrzeżu Langwedocji-Roussillonu – nie zajrzeć do Carcassonne i nie zobaczyć wspaniałego, średniowiecznego kompleksu urbanistycznego, składającego się z miasta górnego i dolnego. I wreszcie w obrębie regionu Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże nie można nie odwiedzić Cannes – stolicy europejskiego filmu.

Zima w Alpach francuskich

W obrębie Alp Francuskich szczególnie popularne turystycznie są dwa pasma – Alpy Delfinackie oraz Alpy Sabaudzkie. Na obszarze Alp Delfinackich znajduje się słynny ośrodek narciarski Les Deux Alpes, w którym zapaleni narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji ponad 200 km tras zjazdowych (obsługiwanych przez ponad 50, mniejszych i większych wyciągów). Z kolei na terenie Alpy Sabaudzkich usytuowany jest ośrodek narciarski Trzy Doliny, rozpościerający się na zboczach dolin Meribel, Courchevel i Belleville, i proponujący fanom sportów zimowych ponad 600 kilometrów tras zjazdowych obsługiwanych przez ponad 200 wyciągów. Doskonała infrastruktura sportowa obu ośrodków idzie w parze z równie dobrą infrastrukturą hotelową. W Alpach Sabaudzkich osoby, które chcą całe dnie spędzać na stoku i którym zależy na kupieniu wczasów z wyżywieniem własnym, mogą się zatrzymać w hotelu Le Hameau des Eaux d'Oreille, natomiast osoby, którym zależy na wypoczynku w Trzech Dolinach z e śniadaniem wliczonym w cenę, mogą wybrać hotel Les Bruyeres, usytuowany w Les Menuires. Z kolei w ośrodku Deux Alpes warty polecenia jest 4 – gwiazdkowy hotel Alpina Lodge, oferujący pobyt w 4 – osobowych apartamentach.

Archiwalne ceny ofert

Oferty 3 gwiazdkowe 7 dni 14 dni

Oferty 4 gwiazdkowe 7 dni 14 dni

Oferty 5 gwiazdkowe 7 dni 14 dni

  • 1000 zł

  • 750 zł

  • 500 zł

  • 250 zł

  • 0 zł

Wykres przedstawia najniższe archiwalne ceny wycieczek lotniczych do Francji jakie zarejestrowaliśmy w kategorii "wczasy" dla 7 dniowego pobytu (pokój dwuosobowy). Najniższa cena była w sierpniu 2019, wynosiła 3567 zł za osobę, zawierała śniadania i obiadokolacje i dotyczyła wyjazdu w styczniu do hotelu 3 gwiazdkowego. Najwyższa cena była w maju, żaden z touroperatorów nie oferował wycieczek tańszych niż 4690 zł /os. do hotelu 4 gwiazdkowego ze śniadaniami (wyjazd nastąpił w październiku).

Dla opcji 14 dniowej najtańsza oferta do Francji w tej kategorii była zarejestrowana w styczniu 2017, dotyczyła wyjazdu do hotelu 3 gwiazdkowego w kwietniu i kosztowała 6085 zł /os. Najmniej korzystnym momentem zakupu wycieczki był maj 2017. W tym okresie koszt wycieczki na wyjazd do hotelu z 4 gwiazdkami w opcji ze śniadaniami nie był mniejszy niż 8178 zł za osobę dorosłą (oferta dotyczyła pobytu w październiku).