Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

801 00 31 21 do 0,35 zł z VAT
22 451 00 00 wg stawki operatora

Wczasy Lygaria

1
Lygaria Wybierz kierunek
1
od: 20.11.2017
do: bez terminu
1
1
1
2+0
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
wypoczynek
0
dowolny
1
- -
1
- -
FILTR Wybrano 6
FILTR Wybrano 6
Wyjazdy we wszystkich terminach Wyjazdy w najbliższych 7 dniach Wyjazdy za 8 do 14 dni Wyjazdy za 15 i wiecej dni
Cena za
 • wszystkich
 • osobę
Sortuj wg:

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria. Zmodyfikuj filtry.


Masz problem ze znalezieniem interesującej oferty ?
Zadzwoń lub napisz!
22 451 00 00
 • Poniedziałek - Piątek 09:00-21:00
 • Sobota 10:00-14:00
 • Niedziela 12:00-20:00
()

Lygaria – idealne miejsce na wypoczynek dla osób szukających na wakacjach ciszy i spokoju

Lygaria należy do grona najbardziej kameralnych miejscowości wypoczynkowych Krety, dlatego wszystkim tym osobom, którym marzy się wypoczynek w ciszy i spokoju, kurort ten z pewnością przypadnie do gustu. W Lygarii nie powstały jak na razie duże hotele, a raczej kilka niewysokich apartamentowców, które stanowią idealne miejsca na wypoczynek przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Osoby, które zdecydują się na błogi relaks w Lygarii, a zapragną udać się do dobrej restauracji albo zaszaleć w nocnym klubie, zawsze mogą się udać na północ, do Agii Pelagii – znacznie większej miejscowości letniskowej, oddalonej od Lygarii o ok. 3 km.

Plaża, słońce i rozrywka na terenie obiektu wypoczynkowego

Położona na niewysokich wzgórzach Lygaria ma turystom do zaoferowania wąską, ale za to pokrytą drobnym piaskiem plażę. Z uwagi na doskonałe warunki pogodowe, a mianowicie na temperaturę powietrza oscylującą w miesiącach letnich w granicach 20 – 30 st. C i na średnią liczbę godzin nasłonecznienia, która nie spada w miesiącach od maja do września poniżej 10 godzin, na cichej i spokojnej plaży w Lygarii można przez cały dzień zażywać słonecznych kąpieli albo relaksować się na leżaku pod parasolem. Oczywiście osoby, które zapragną wypocząć nieco bardziej aktywnie, mogą popływać wzdłuż wybrzeża na kajaku, rowerku wodnym albo też zafundować sobie nurkowanie powierzchniowe niedaleko kurortu. Trochę atrakcji czeka też wreszcie na turystów na terenie tutejszych obiektów wypoczynkowych – w hotelu Spiros & Soula Apartments, usytuowanym na niewielkim wzgórzu i pośród bujnej zieleni, turyści mogą na przykład w ciągu sezonu liczyć na koncerty muzyki na żywo i wieczorki greckie z barbecue.

Restauracje i dyskoteki w Agia Pelagia

Kilka razy w trakcie pobytu w Lygarii warto jest się także udać do Agii Pelagii – znacznie większej miejscowości wypoczynkowej, w której znajduje się kilka niezłych restauracji i klubów nocnych. Wśród cieszących się ostatnio sporą popularnością restauracji w Agia Pelagia, na wyróżnienie zasługują chociażby restauracje The Home i Taverna Stelios. W obu tych miejscach można zjeść smaczne dania kuchni greckiej – np. gulasz stifado (przygotowywany na bazie baraniny i z dodatkiem miodu) albo popularne szaszłyki z jagnięciny souvlaki. Jeśli natomiast chodzi o kluby nocne, to miłośnicy okazjonalnej zabawy powinni się zastanowić nad odwiedzeniem Klubu Paradise, w którym zabawa trwa w sezonie do białego rana.

Zwiedzanie Heraklionu i Pałacu w Knossos

Ze względu na swoją lokalizację, Lygaria stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania Heraklionu i Pałacu w Knossos (oba miejsca oddalone są od kurortu o trochę ponad 20 km). W stolicy Krety, założonej przez jedno z plemion arabskich w I poł. IX w., imponująco prezentują się przede wszystkim weneckie fortyfikacje (grubość niektórych odcinków murów dochodzi do nawet 14 m) oraz XVII – wieczna Fontanna Morosini, stojąca na Placu Venizelou. Pałac w Knossos to z kolei najbardziej znany zabytek cywilizacji minojskiej, odkryty pod koniec XIX w. i częściowo zrekonstruowany (nadmienić jednak trzeba, że rekonstrukcja ta nie jest wierna i stanowi raczej wyraz pewnego wyobrażenia o pałacu sir Arthura Evansa).

Archiwalne ceny ofert

Oferty 3 gwiazdkowe 7 dni 14 dni

Oferty 4 gwiazdkowe 7 dni 14 dni

 • 1000 zł

 • 750 zł

 • 500 zł

 • 250 zł

 • 0 zł

Oferty 5 gwiazdkowe 7 dni 14 dni

 • 1000 zł

 • 750 zł

 • 500 zł

 • 250 zł

 • 0 zł

Wykres przedstawia najniższe archiwalne ceny wycieczek lotniczych Lygaria jakie zarejestrowaliśmy w kategorii "wczasy" dla 7 dniowego pobytu (pokój dwuosobowy). Najniższa cena była w kwietniu 2014, wynosiła 1149 zł za osobę, zawierała śniadania i obiadokolacje i dotyczyła wyjazdu w maju do hotelu 3 gwiazdkowego. Najwyższa cena była w lutym, żaden z touroperatorów nie oferował wycieczek tańszych niż 1907 zł /os. do hotelu 3 gwiazdkowego ze śniadaniami (wyjazd nastąpił w maju).

Dla opcji 14 dniowej najtańsza oferta Lygaria w tej kategorii była zarejestrowana w kwietniu 2014, dotyczyła wyjazdu do hotelu 3 gwiazdkowego w maju i kosztowała 1749 zł /os. Najmniej korzystnym momentem zakupu wycieczki był czerwiec 2017. W tym okresie koszt wycieczki na wyjazd do hotelu z 3 gwiazdkami w opcji ze śniadaniami nie był mniejszy niż 2885 zł za osobę dorosłą (oferta dotyczyła pobytu w czerwcu).