Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

801 00 31 21 do 0,35 zł z VAT
22 451 00 00 wg stawki operatora

Portugalia i Hiszpania - pół na pół

Wycieczki objazdowe

Kod oferty: FTR 9086/28

Słonecznie

31°C Słonecznie

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

9% taniej 3 247 zł
9 % taniej 3 247 zł 2 956 PLN / os.
Portugalia i Hiszpania - pół na pół
Zdjecie: 1 z 9
Mapa
Polecamy tę ofertę:
 • Hotel przeceniony o 9%
touroperator:
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 19.06.2017 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 19.06.2017

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

+0
7 dni
19.06.2017 - 26.06.2017
śniadania i obiadokolacje (HB)
0 osoba
( dorosły + )
Dostosuj
7 dni
(19.06 - 26.06.2017)
Dostosuj
19 czerwca 2017
(poniedziałek)
Dostosuj
HB
(śniadania i obiadokolacje)
Dostosuj

Podróż z:
pon. 19.06.2017 04:20 - 07:15
Katowice - Faro
pon. 26.06.2017 08:05 - 12:45
Faro - Katowice
 
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla )
pokój dwuosobowy (standardowy)
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne oraz od rezygnacji

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet

80
PLN / całość
Cena całkowita
Podsumowanie rezerwacji

5 912,00 PLN
Kategoria *** Region Opis oferty
Zakwaterowanie: Hotele *** - położone poza zwiedzanymi miastami. Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe (przy czym 3 - osobowe to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką), wszystkie z łazienkami i wc, często z telefonem i klimatyzacją. Do dyspozycji gości: na miejscu w hotelu restauracja i bar Wyżywienie: śniadania kontynentalne i serwowane obiadokolacje Kategoria lokalna: ***
Program
Lizbona - miasto markiza Pombala • klasztory UNESCO - Hieronimitów, Alcobaca i Batalha • Fatima • akademicka Coimbra • kaplica czaszek w Evorze • Kordoba - średniowieczna stolica Kalifatu • Sewilla - stolica Andaluzji ze wspaniałą gotycką katedrą • Kadyks - port założony przez Fenicjan • Punta Europa na Gibraltarze • dla chętnych możliwy dodatkowy tydzień w Algarve lub Costa de la Luz

Dzień 1 Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu w regionie Algarve. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Faro późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.

Dzień 2 Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Sewilli - zaczniemy od panoramicznej wizyty autokarem po portowej dzielnicy El Arenal słynnej z Plaza de Toros de la Maestranza (czyli najwspanialszej w Hiszpanii areny do walki z bykami), promenady Cristobal Colon, posągu Carmen, Torre del Oro (12-bocznej arabskiej wieży). Zobaczymy również tereny Parku Marii Luizy z przepięknym Plaza de Espana - wizytówką miasta. Następnie spacer najstarszą dzielnicą Santa Cruz - ogromna gotycka katedra i mauretańska dzwonnica La Giralda. Dla chętnych rejs statkiem po Guadalikwirze (ok. 16 EUR). Kolacja i nocleg w okolicach Sewilli. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 3 Po śniadaniu przejazd na Gibraltar - półwysep o długości zaledwie 6 km, który jest malutką enklawą brytyjską na Płw. Iberyjskim. W programie przejazd minibusami na Punta Europa ze wspaniałym widokiem na Afrykę, a następnie wjazd na Skałę Gibraltarską, jedyne miejsce w Europie, gdzie na wolności żyją małpy, wejście do Jaskini św. Michała i następnie zjazd do miasta. Jeśli wystarczy czasu proponujemy zakupy na Main Street (Gibraltar to strefa handlu wolnocłowego).

Uwaga ! Po Gibraltarze podróżuje się minibusami lub taksówkami z anglojęzycznymi kierowcami-przewodnikami. Cała grupa spotyka się przy danej atrakcji turystycznej, gdzie na czas jej zwiedzania opiekę przejmuje polskojęzyczny pilot wycieczki. Następnie przejazd do Kadyksu, największego niegdyś portu Hiszpanii. Zobaczymy stary port, fortyfikacje brzegowe i szerokie aleje nadmorskie (alamedas) oraz wąskie uliczki starego miasta z nową katedrą. Powrót do hotelu w okolicy Sewilli. Kolacja, nocleg. (Trasa ok. 500 km). Chętnym proponujemy wieczorny pokaz flamenco w Sewilli (cena ok. 40 EUR/os.).

Dzień 4 Po śniadaniu przejazd do Kordoby. Spacerując po starówce odnosi się wrażenie jakby czas stanął w miejscu: wąskie wybrukowane uliczki wśród których polecamy uwadze słynną Uliczkę Kwiatową, zaułki i kute bramy z żelaza, to wszystko przenosi nas w średniowiecze. Najciekawsze zabytki to Mezquita (czyli Wielki Meczet, budowany od VIII w.) i Puente Romano, rzymski most na Gwadalkiwirze. Kolacja i nocleg w okolicach Evory (Portugalia). (Trasa ok. 500 km).

Dzień 5 Po śniadaniu zwiedzanie Evory, miasta wpisanego na listę UNESCO: rzymska świątynia Diany, kościół Sao Francisco z Kaplicą Czaszek, akademia jezuicka z pięknymi krużgankami, miejskie kamienice z kutymi narożnymi balkonami oraz wysokimi oknami. Następnym punktem programu będzie Coimbra - ośrodek akademicki położony nad rzeką Mondego: zobaczymy starówkę, wieżę zegarową Torre, Stary Uniwersytet, Biblioteca Joanina (olśniewająca budowla barokowa), arkadowe budynki Sala Grande dos Actos, w których odbywają się uroczystości akademickie. Kolacja i nocleg w okolicach Fatimy. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 6 Po śniadaniu przejazd do Fatimy - wizyta w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, w której ołtarz przedstawia scenę objawienia trójce dzieci: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie.

Uwaga ! Do bazyliki nie wolno wchodzić w kapeluszach, szortach itp. - konieczne są skromne stroje. Transfer do Batalha, znanej głównie z klasztoru Santa Maria da Vitoria, który powstał dla upamiętnienia zwycięstwa króla Jana I nad Hiszpanami pod Aljbarrotą. Klasztor uznawany jest za perłę późnego gotyku, w jego skład wchodzą m.in.: trójnawowa bazylika z transeptem, Kaplica Fundatora, gdzie pochowany został król Jan I z małżonką Filipą Lancaster Krużganek Królewski z bogato zdobionymi maswerkami, czy Niedokończone Kaplice. Przejazd do Alcobaca. W Alcobaca znajduje się opactwo Cystersów, przykład doskonałej w formie gotyckiej architektury cysterskiej, z największym kościołem w Portugalii. Warte zobaczenia są grobowce króla Piotra I i jego tragicznie zmarłej kochanki Ines de Castro, Sala Królów, kuchnie, czy krużganki. Kolacja i nocleg w okolicy Lizbony. (Trasa ok. 250 km). Dla chętnych i za dodatkową opłatą wieczór fado (cena ok.40 EUR).

Dzień 7 Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Portugalii. W programie wieża Belem, klasztor Hieronimitów (UNESCO) - zbudowany dla uczczenia podróżnika Vasco da Gamy i jego wyprawy do Indii, Pomnik Odkrywców symbolizujący dawna potęgę kolonialnej Portugalii. Następnie przejazd do centrum i spacer uliczkami najbardziej znanych dzielnic Lizbony Baixy i Alfamy: Praca Rossio, Rua Augusta, katedra la Se. Będzie można podziwiać misterną konstrukcję windy św. Justyny i lizbońskie kamienice z fasadami krytymi azulejos - słynnymi portugalskimi płytkami ceramicznymi. Kolejnym punktem programu będą tereny wystawowe Expo'98, szczególnie polecamy wspaniałe oceanarium Pavilhao dos Oceanos, kompleks 5 ogromnych akwariów mieszczących faunę i florę morską: od ławic sardynek po rekiny, pingwiny i koralowce. Na zakończenie zwiedzania przejedziemy na nietypowy punkt widokowy. W cokole potężnego pomnika Chrystusa Króla mieści się platforma widokowa, skąd roztacza się niezapomniana panorama całej Lizbony. Przejazd do nocleg na wybrzeżu Algarve. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 8 Transfer: - Klienci powracający do Polski - wykwaterowanie, czas wolny, transfer na lotnisko w Faro. W przypadku porannego wylotu do Polski nie ma śniadania. - Klienci pozostający na pobycie na wybrzeżu Algarve lub na hiszpańskim Costa de la Luz - po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny, po południu transfer do wybranego hotelu (możliwy transfer via lotnisko). Uwagi do programu - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. - W hotelach w Lizbonie przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny - ok. 1 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, podatku turystycznego w hotelach w Lizbonie (ok 1 EUR/os/dzień), systemu Tour Guide dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, napiwków dla kierowców, systemu Tour Guide - ok. 165 EUR. W tej kwocie nie są zawarte wycieczki lokalne (ceny podane są w programie imprezy).
Inne
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.1/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/portugalia-i-hiszpania-pol-na-pol/zakwaterowanie-phi
Udogodnienia *:
 • Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wycieczką do Portugalii.

Prognozowana pogoda w Sewilla

 
04.06.2017 (niedziela)
Słonecznie
33° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 26 %
Wiatr: 9 km/h
 
05.06.2017 (poniedziałek)
Słonecznie
30° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 34 %
Wiatr: 13 km/h
 
06.06.2017 (wtorek)
Słonecznie
28° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 39 %
Wiatr: 15 km/h
 
07.06.2017 (środa)
Słonecznie
27° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 35 %
Wiatr: 14 km/h
 
08.06.2017 (czwartek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 36 %
Wiatr: 14 km/h
 
09.06.2017 (piątek)
Słonecznie
26° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 41 %
Wiatr: 12 km/h
 
10.06.2017 (sobota)
Słonecznie
30° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 38 %
Wiatr: 8 km/h
 
11.06.2017 (niedziela)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
18° C Bezchmurnie
Wilgotność 30 %
Wiatr: 9 km/h
 
12.06.2017 (poniedziałek)
Słonecznie
33° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 27 %
Wiatr: 8 km/h
 
13.06.2017 (wtorek)
Słonecznie
35° C Słonecznie
Bezchmurnie
21° C Bezchmurnie
Wilgotność 25 %
Wiatr: 7 km/h
 
14.06.2017 (środa)
Słonecznie
36° C Słonecznie
Bezchmurnie
22° C Bezchmurnie
Wilgotność 23 %
Wiatr: 6 km/h
 
15.06.2017 (czwartek)
Słonecznie
35° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 24 %
Wiatr: 9 km/h
 
16.06.2017 (piątek)
Słonecznie
35° C Słonecznie
Bezchmurnie
22° C Bezchmurnie
Wilgotność 26 %
Wiatr: 9 km/h
 
17.06.2017 (sobota)
Słonecznie
34° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 28 %
Wiatr: 9 km/h
 
18.06.2017 (niedziela)
Słonecznie
32° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 29 %
Wiatr: 13 km/h
Dzień wylotu
19.06.2017 (poniedziałek)
Słonecznie
31° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 31 %
Wiatr: 9 km/h
Dzień 1
20.06.2017 (wtorek)
Słonecznie
33° C Słonecznie
Bezchmurnie
20° C Bezchmurnie
Wilgotność 25 %
Wiatr: 9 km/h
Dzień 2
21.06.2017 (środa)
Słonecznie
33° C Słonecznie
Bezchmurnie
19° C Bezchmurnie
Wilgotność 32 %
Wiatr: 8 km/h
Dzień 3
22.06.2017 (czwartek)
Słonecznie
36° C Słonecznie
Bezchmurnie
21° C Bezchmurnie
Wilgotność 25 %
Wiatr: 7 km/h
Dzień 4
23.06.2017 (piątek)
Słonecznie
36° C Słonecznie
Bezchmurnie
22° C Bezchmurnie
Wilgotność 22 %
Wiatr: 9 km/h
Dzień 5
24.06.2017 (sobota)
Słonecznie
36° C Słonecznie
Bezchmurnie
22° C Bezchmurnie
Wilgotność 23 %
Wiatr: 9 km/h
Dzień 6
25.06.2017 (niedziela)
Słonecznie
34° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 29 %
Wiatr: 9 km/h
Dzień powrotu
26.06.2017 (poniedziałek)
Słonecznie
35° C Słonecznie
Bezchmurnie
22° C Bezchmurnie
Wilgotność 24 %
Wiatr: 8 km/h
 
27.06.2017 (wtorek)
Słonecznie
35° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 23 %
Wiatr: 10 km/h
 
28.06.2017 (środa)
Słonecznie
35° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 24 %
Wiatr: 9 km/h
 
29.06.2017 (czwartek)
Słonecznie
35° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 21 %
Wiatr: 9 km/h
 
30.06.2017 (piątek)
Słonecznie
36° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 20 %
Wiatr: 10 km/h
 
01.07.2017 (sobota)
Słonecznie
36° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 20 %
Wiatr: 8 km/h
 
02.07.2017 (niedziela)
Słonecznie
35° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 22 %
Wiatr: 11 km/h
 
03.07.2017 (poniedziałek)
Słonecznie
34° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 22 %
Wiatr: 9 km/h
 
04.07.2017 (wtorek)
Słonecznie
36° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 21 %
Wiatr: 8 km/h
 
05.07.2017 (środa)
Słonecznie
36° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 21 %
Wiatr: 9 km/h
 
06.07.2017 (czwartek)
Słonecznie
35° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 20 %
Wiatr: 10 km/h
 
07.07.2017 (piątek)
Słonecznie
34° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 20 %
Wiatr: 10 km/h
 
08.07.2017 (sobota)
Słonecznie
37° C Słonecznie
Bezchmurnie
22° C Bezchmurnie
Wilgotność 18 %
Wiatr: 7 km/h
 
09.07.2017 (niedziela)
Słonecznie
38° C Słonecznie
Bezchmurnie
23° C Bezchmurnie
Wilgotność 20 %
Wiatr: 6 km/h
 
10.07.2017 (poniedziałek)
Słonecznie
37° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 19 %
Wiatr: 10 km/h
 
11.07.2017 (wtorek)
Słonecznie
36° C Słonecznie
Bezchmurnie
24° C Bezchmurnie
Wilgotność 19 %
Wiatr: 12 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Lizbonie

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
14 14 15 16 17 18 19 20 20 18 16 15
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
14 °
14 °
15 °
16 °
17 °
18 °
19 °
20 °
20 °
18 °
16 °
15 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
10 10 11 12 13 15 16 17 16 14 12 11
Temperatura w nocy (°C)
10 °
10 °
11 °
12 °
13 °
15 °
16 °
17 °
16 °
14 °
12 °
11 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 19
 • 15
 • 22
 • 20
 • 23
 • 25
 • 28
 • 29
 • 25
 • 21
 • 19
 • 18
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 19
 • 15
 • 22
 • 20
 • 23
 • 25
 • 28
 • 29
 • 25
 • 21
 • 19
 • 18
Średnie
opady (mm)
 • 57
 • 81
 • 30
 • 48
 • 33
 • 18
 • 3
 • 6
 • 21
 • 57
 • 69
 • 72
Średnieopady (mm)
 • 57
 • 81
 • 30
 • 48
 • 33
 • 18
 • 3
 • 6
 • 21
 • 57
 • 69
 • 72
Ilość dni
deszczowych
 • 12
 • 13
 • 9
 • 10
 • 8
 • 5
 • 3
 • 2
 • 5
 • 10
 • 11
 • 13
Ilość dnideszczowych
 • 12
 • 13
 • 9
 • 10
 • 8
 • 5
 • 3
 • 2
 • 5
 • 10
 • 11
 • 13