Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

801 00 31 21 do 0,35 zł z VAT
22 451 00 00 wg stawki operatora

Sardynia i Korsyka

Wycieczki objazdowe

Kod oferty: FTR 9106/28

Słonecznie

21°C Słonecznie

Średnia temperatura w dzień w wybranym terminie podróży

3 564 PLN / os.
Sardynia i Korsyka
Zdjecie: 1 z 17
Mapa
First minute
touroperator:
touroperator:
Oferta dostępna

Oferta z dnia 07.05.2017 została sprzedana. Brak wolnych miejsc w poprzednim terminie.
Wybrano pierwszy dostępny termin 07.05.2017

Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

+0
7 dni
07.05.2017 - 14.05.2017
śniadania (BB)
0 osoba
( dorosły + )
Dostosuj
7 dni
(07.05 - 14.05.2017)
Dostosuj
07 maja 2017
(niedziela)
Dostosuj
BB
(śniadania)
Dostosuj

Podróż z:
niedz. 07.05.2017
Warszawa - Olbia
niedz. 14.05.2017
Olbia - Warszawa
 
Dostępne opcje zakwaterowania ( dla )
pokój dwuosobowy (standardowy) First minute
Dodatkowe ubezpieczenie podróżne oraz od rezygnacji

Warunki i zakres ubezpieczenia - pakiet

121.6
PLN / całość
Cena całkowita
Podsumowanie rezerwacji

7 250,00 PLN
Kategoria *** Region Opis oferty
Położenie: Hotele **/ *** klasy turystycznej, położone w okolicach miast. 7 rozpoczętych dób hotelowych: Tempio Pausania (4), Sassari (1), Oristano (2). Nie wszystkie hotele są klimatyzowane. Do dyspozycji gości: Restauracja, czasami bar. Pokoje: Skromnie urządzone 2 i 3-osobowe z łazienkami. Wyżywienie: Śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo. Kategoria lokalna: **/***
Program
Sardynia i Korsyka - Szmaragdowe Perły - 8 lub 15 dni • La Maddalena i Costa Smeralda - świat luksusu • Barbagia - dzika kraina • Alghero - korale i Jaskinia Neptuna • Bonifacio • Cagliari - stolica wyspy • Barumini - cywilizacja Nuragów • Castelsardo - malownicza twierdza • dla chętnych tydzień pobytu na Sardynii

Dzień 1 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach, na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać nahttp://www.R.pl/rozklady. Przylot do Olbii, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu w ok. Tempio Pausania, nocleg. (Trasa ok. 55 km). lub Przylot do Cagliari, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu w ok. Tempio Pausania, nocleg. (Trasa ok. 240 km).

Dzień 2 Po śniadaniu przejazd do Santa Teresa di Gallura i przeprawa promowa na Korsykę. Zwiedzanie Bonifacio, miasta cudownie usytuowanego na wysokich wapiennych klifach. W programie spacer krętymi, wąskimi uliczkami oraz czas wolny, w trakcie którego polecamy skorzystanie z rejsu wokół zatoki Bonifacio (płatny dodatkowo). Przeprawa promowa na Sardynię, powrót na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 130 km).

Dzień 3 Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Castelsardo, zwiedzanie miasta urokliwie usytuowanego na skalistym wzgórzu nad piękną zatoką. Zobaczymy pozostałości zamku Doria, pospacerujemy po wąskich uliczkach średniowiecznego miasteczka. W pobliżu miasta zobaczymy także jeden z symboli Castelsardo - Roccia del Elefante, skałę która przypomina wyglądem słonia. Następnie udamy się do Alghero - miasta zwanego małą Barceloną, słynącego z wyrobów z korala, langusty po katalońsku oraz zachwycających widoków. W programie zwiedzanie centrum historycznego, które może się poszczycić przepięknym przykładem gotyku katalońskiego oraz bogatą historią. Czas wolny na starym mieście w okolicach malowniczego portu. Następnie przepłyniemy łodzią do Groty Neptuna, uznawanej za jedną z najpiękniejszych grot w basenie Morza Śródziemnego. Przejazd na nocleg do hotelu w ok. Sassari. (Trasa ok. 170 km).

Dzień 4 Po śniadaniu udamy się do kościoła Santa Trinita di Saccargia, czyli Matki Boskiej od Łaciatej Krowy, jest to wspaniały przykład architektury romańsko-pizańskiej, zobaczymy tam dwunastowieczne freski. Następnie przejazd do Bosy, jedynego miasta na wyspie położonego nad sławną rzeką Temo. Zwiedzanie dzielnicy Sa Piana z wysokimi, kolorowymi domami i wąskimi uliczkami, które oplatają podnóże wzgórza, na szczycie którego znajduje się Castello Malaspina. Zobaczymy również dawne wolne miasto Sa Piatta z eleganckimi domami stojącymi na brzegu. Po południu przejazd na Półwysep Sinis, słynący z plaż o błyszczących ziarnach kwarcu. Zwiedzanie Tharros, ruin miasteczka założonego niegdyś przez Kartagińczyków, gdzie można zobaczyć najlepiej zachowane na Sardynii fragmenty murów rzymskich. Po zwiedzaniu czas wolny na relaks na plaży. Wieczorem przejazd na nocleg do hotelu w ok. Oristano. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 5 Po śniadaniu przejazd do Cagliari, tętniącej życiem stolicy Sardynii. W programie spacer po dzielnicy Castello, obejrzymy m.in. mury obronne z Wieżą Słonia i katedrę w stylu toskańskim. Zapoznamy się także z przebogatą historią miasta, mającą swoje odzwierciedlenie w architekturze. Czas wolny w jednej z dzielnic Cagliari. Przejazd do Barumini, jednego z najlepiej zachowanych kompleksów z epoki cywilizacji Nuragów - Su Nuraxi, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Powrót na nocleg do hotelu w ok. Oristano. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 6 Po śniadaniu udamy się do górskiego, tajemniczego i dzikiego regionu Barbagia, znajdującego się w sercu Sardynii. Po drodze zwiedzimy Studnię świętej Krystyny, usytuowaną w dawnej osadzie nuragijskiej i zapoznamy się z dawnym kultem wody. Następnie przejazd do Orgosolo, pięknie położonego miasta w górach Gennargentu, określanego niegdyś jako "stolica bandytów", a dzisiaj chętnie odwiedzanego przez turystów. Miasto słynie z murali, które pojawiły się na ścianach tamtejszych domów w latach 70-tych XX w. Po południu zapraszamy na typowy obiad u pasterzy, który odbędzie się w plenerze. Będzie to doskonała okazja do skosztowania specjałów kuchni sardyńskiej. Późnym popołudniem przejazd na nocleg do hotelu w ok. Tempio Pausania. (Trasa ok. 375 km).

Dzień 7 Po śniadaniu przejazd do portu w Palau, przeprawa promowa na wyspę Maddalena, która należy do archipelagu wysp o tej samej nazwie. Następnie udamy się na wyspę Caprera, gdzie zwiedzimy dom - muzeum bohatera narodowego Włoch - Giuseppe Garibaldiego. Przejazd trasą panoramiczną wzdłuż wybrzeża. Czas wolny w centrum historycznym miasta Maddalena. Powrót do Palau. Popołudnie spędzimy na słynnym Szmaragdowym Wybrzeżu. Przejazd do Porto Cervo, stolicy Consorzio Costa Smeralda, założonego w latach sześćdziesiątych XX w. przez Aga Khana, które stało się miejscem wypoczynku księcia i jego bogatych przyjaciół. Zobaczymy tam wspaniałe wille, jachty przycumowane w porcie, ekskluzywne butiki oraz miejsce spotkań śmietanki towarzyskiej - słynną Piazzetta. Wieczorem powrót na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 190 km).

Dzień 8 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery: - dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku na północy Sardynii, w okolicy Olbii - przejazd do wybranego hotelu (w niektórych terminach transfer możliwy przez lotnisko), pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski. Doby hotelowe rozpoczynają się o godz. 14:00, a kończą o 10:00. - dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku na południu Sardynii, w okolicy Cagliari - przejazd do wybranego hotelu (w niektórych terminach transfer możliwy przez lotnisko), pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski. Doby hotelowe rozpoczynają się o godz. 14:00, a kończą o 10:00. - dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski. Uwagi do programu Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Realizacja programu jest zależna od warunków pogodowych (dotyczy promu na Korsykę). Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach. Za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu na Sardynii (na północy w okolicy Olbii lub na południu w okolicy Cagliari) w wybranym przez Państwa hotelu. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej ofert w systemie rezerwacyjnym i w katalogu "Wypoczynek - Sardynia Północna/Południowa".
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem, przeprawy promowe Sardynia - Korsyka - Sardynia, 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (7), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, rejsów statkiem, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 175 EUR płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 3 EUR (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych. Wycieczki lokalne: rejs w Bonifacio ok. 18 EUR.

Uwaga ! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na

dzień 31.08.2016 r. i mogą ulec zmianie. Zniżki obowiązują dla: - uczniów - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej.
Inne
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.8/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/sardynia-i-korsyka-szmaragdowe-perly/zakwaterowanie-sdk
Wizy
Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Udogodnienia *:
 • Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed podróżą do Włoch.

Prognozowana pogoda w Olbia

 
22.04.2017 (sobota)
Miejscowo mżawka
18° C Miejscowo mżawka
Bezchmurnie
11° C Bezchmurnie
Wilgotność 71 %
Wiatr: 20 km/h
 
23.04.2017 (niedziela)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 13 km/h
 
24.04.2017 (poniedziałek)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 66 %
Wiatr: 24 km/h
 
25.04.2017 (wtorek)
Lekkie zachmurzenie
20° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 17 km/h
 
26.04.2017 (środa)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 65 %
Wiatr: 20 km/h
 
27.04.2017 (czwartek)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 67 %
Wiatr: 18 km/h
 
28.04.2017 (piątek)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 61 %
Wiatr: 30 km/h
 
29.04.2017 (sobota)
Lekkie zachmurzenie
20° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 61 %
Wiatr: 22 km/h
 
30.04.2017 (niedziela)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 68 %
Wiatr: 24 km/h
 
01.05.2017 (poniedziałek)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 64 %
Wiatr: 12 km/h
 
02.05.2017 (wtorek)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 21 km/h
 
03.05.2017 (środa)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 61 %
Wiatr: 14 km/h
 
04.05.2017 (czwartek)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 16 km/h
 
05.05.2017 (piątek)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Bezchmurnie
12° C Bezchmurnie
Wilgotność 59 %
Wiatr: 15 km/h
 
06.05.2017 (sobota)
Słonecznie
19° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
12° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 62 %
Wiatr: 14 km/h
Dzień wylotu
07.05.2017 (niedziela)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 57 %
Wiatr: 18 km/h
Dzień 1
08.05.2017 (poniedziałek)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 10 km/h
Dzień 2
09.05.2017 (wtorek)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 14 km/h
Dzień 3
10.05.2017 (środa)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 16 km/h
Dzień 4
11.05.2017 (czwartek)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 57 %
Wiatr: 18 km/h
Dzień 5
12.05.2017 (piątek)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 22 km/h
Dzień 6
13.05.2017 (sobota)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 22 km/h
Dzień powrotu
14.05.2017 (niedziela)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 14 km/h
 
15.05.2017 (poniedziałek)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 66 %
Wiatr: 25 km/h
 
16.05.2017 (wtorek)
Słonecznie
20° C Słonecznie
Lekkie zachmurzenie
14° C Lekkie zachmurzenie
Wilgotność 57 %
Wiatr: 27 km/h
 
17.05.2017 (środa)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
13° C Bezchmurnie
Wilgotność 51 %
Wiatr: 14 km/h
 
18.05.2017 (czwartek)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 56 %
Wiatr: 16 km/h
 
19.05.2017 (piątek)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 19 km/h
 
20.05.2017 (sobota)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 16 km/h
 
21.05.2017 (niedziela)
Słonecznie
22° C Słonecznie
Bezchmurnie
14° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 18 km/h
 
22.05.2017 (poniedziałek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 61 %
Wiatr: 16 km/h
 
23.05.2017 (wtorek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 55 %
Wiatr: 19 km/h
 
24.05.2017 (środa)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 50 %
Wiatr: 17 km/h
 
25.05.2017 (czwartek)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 18 km/h
 
26.05.2017 (piątek)
Słonecznie
24° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 54 %
Wiatr: 16 km/h
 
27.05.2017 (sobota)
Słonecznie
23° C Słonecznie
Bezchmurnie
16° C Bezchmurnie
Wilgotność 53 %
Wiatr: 18 km/h
 
28.05.2017 (niedziela)
Lekkie zachmurzenie
22° C Lekkie zachmurzenie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 58 %
Wiatr: 16 km/h
 
29.05.2017 (poniedziałek)
Słonecznie
21° C Słonecznie
Bezchmurnie
15° C Bezchmurnie
Wilgotność 63 %
Wiatr: 16 km/h

Średnie temperatury w ciągu roku w Olbia

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
14 14 16 18 23 27 30 31 26 22 17 14
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
14 °
14 °
16 °
18 °
23 °
27 °
30 °
31 °
26 °
22 °
17 °
14 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
5 5 7 9 13 17 19 19 16 14 9 7
Temperatura w nocy (°C)
5 °
5 °
7 °
9 °
13 °
17 °
19 °
19 °
16 °
14 °
9 °
7 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 22
 • 21
 • 23
 • 20
 • 24
 • 27
 • 29
 • 28
 • 24
 • 21
 • 19
 • 20
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 22
 • 21
 • 23
 • 20
 • 24
 • 27
 • 29
 • 28
 • 24
 • 21
 • 19
 • 20
Średnie
opady (mm)
 • 18
 • 14
 • 23
 • 26
 • 19
 • 9
 • 2
 • 3
 • 24
 • 41
 • 39
 • 38
Średnieopady (mm)
 • 18
 • 14
 • 23
 • 26
 • 19
 • 9
 • 2
 • 3
 • 24
 • 41
 • 39
 • 38
Ilość dni
deszczowych
 • 9
 • 7
 • 8
 • 10
 • 7
 • 3
 • 2
 • 3
 • 6
 • 10
 • 11
 • 11
Ilość dnideszczowych
 • 9
 • 7
 • 8
 • 10
 • 7
 • 3
 • 2
 • 3
 • 6
 • 10
 • 11
 • 11