Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

801 00 31 21 do 0,35 zł z VAT
22 451 00 00 wg stawki operatora

Skarby Italii

Wycieczki objazdowe

Kod oferty: FTR 68138/4

Skarby Italii
Zdjecie: 1 z 16
Mapa
touroperator:
touroperator:
Oferta niedostępna
Rezerwacja wstępna

Wypełnienie formularza rezerwacji wstępnej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

2+0
Dowolny

Podróż z:

Nie znaleziono terminów dla oferty
Zadzwoń do nas. 22 451 00 00 lub 801 00 31 21

Napisz do nas.

Category
3.7
Regio
Padwa, Florencja, Rzym, Watykan, Siena, Bolonia
Opis
Dzień 1 - Wyjazd z Polski w godzinach porannych zgodnie z rozkładem jazdy. Wieczorem przejazd do hotelu tranzytowego w Czechach. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2 – Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Włoch. Po drodze zatrzymamy się na kró tkie zwiedzanie Padwy. W programie zwiedzania m.in. wizyta w bazylice Św. Antoniego, spacer po historycznym centrum oraz Plac delle Erbe położony w samym sercu Padwy. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3 – Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Florencji. W stolicy przepięknej Toskanii, zobaczymy: Bazylikę Santa Croce z grobami (Dantego, Michała Anioła, Galileusza i Machiavelliego), Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą kopuły dominującą nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju (nazwa nadana przez Michała Anioła), przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głó wnym placu miasta, gdzie zobaczymy Palazzo Publico. Na koniec pobytu we Florencji zobaczymy Most Złotnikó w (Ponte Vecchio) będący najstarszym z mostó w we Florencji. Po zwiedzaniu czas wolny. Przejazd do hotelu na pó łnoc od Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4 – Po śniadaniu wyjazd do Rzymu. Autokar zatrzymuje się na parkingu na przedmieściach Rzymu. Panteon - rotunda o średnicy 44 metró w znajdujący się na Polu Marsowym; Schody Hiszpańskie - na któ rych odbywają się coroczne pokazy mody, a wiosną zdobi je kwiatowa dekoracja ustawiana z okazji festiwalu kwiató w. Następnie zobaczymy: Fontannę di Trevi, Kapitol, któ ry od początku Rzymu był twierdzą i sanktuarium oraz symbolem miasta; Pałac Senatoró w, dawniej siedziba senatu, dziś władz miejskich, pomnik Marka Aureliusza, jedyny istniejący konny posąg z czasó w imperium rzymskiego, Forum Romanum, centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki; Łuk Tytusa; Koloseum - odbywały się tam walki gladiatoró w, neumachie i polowania na dzikie zwierzęta. Obiekt ten 7 lipca 2007 r. został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudó w świata, Zamek św. Anioła. Po zwiedzaniu czas wolny a następnie powró t do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5 – Po śniadaniu wyjazd do stolicy Kościoła Katolickiego - Watykanu. Autokar zatrzymuje się na przedmieściach, dojazd komunikacją miejską. Zwiedzanie Watykanu rozpoczniemy od Placu Świetego Piotra ze słynną kolumnadą Berniniego, przepiękną Bazylika św. Piotra - jedna z najważniejszych świątyń chrześcijaństwa, zbudowana nad grobem św. Piotra Apostoła oraz Kaplica św. Sebastiana, w któ rej został pochowany bł. Jan Paweł II. Czas wolny lub dla chętnych opcjonalnie w ramach czasu wolnego Bazylika św. Pawła za Murami z przepięknym dziedzińcem otoczonym delikatnymi kolumnami lub istnieje możliwość we własnym zakresie zwiedzania Muzeum Watykańskiego. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 6 – Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Sieny, rozpoczęcie zwiedzania miasta, któ re przez wielu uważane jest za najpiękniejsze w Toskanii. Siena jest wpisana na listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Legenda głosi, że zostało założone przez Seniusza, syna Remusa, dlatego na ulicach, podobnie jak w Rzymie, nietrudno znaleźć symbole wilczycy. Wszystkie drogi w Sienie prowadzą na Piazza del Campo, gdzie zobaczymy Katedrę oraz przespacerujemy się przepięknymi uliczkami Starego Miasta. Po zwiedzaniu tego unikatowego miasta przejazd do jednej z Toskańskich winnic na degustację. Toskania to raj dla kochających dobre wino i dobrą kuchnię. Będą mieli Państwo okazję spró bować najbardziej ekskluzywnych win w przepięknej scenerii i przy dobrej lokalnych zakąskach. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7 - Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, przejazd na kró tkie zwiedzanie Bolonii, miasta najstarszego i największego Uniwersytetu we Włoszech krużgankó w, wyśmienitej kuchni bolońskiej oraz erotycznej fontanny. W programie zwiedzanie zabytkowego centrum: bazylika św. Petroniusza, Piazza Maggiore oraz Piazza del Nettuno ze słynną fontanną Neptuna oraz Ratuszem, Piazza Ravegnata ze dwoma krzywymi wieżami. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w Czechach na nocleg tranzytowy, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.Dzień 8 – Po śniadaniu wyjazd do Polski. Przekroczenie granicy Polski w godzinach popołudniowych
Zakwaterowanie
W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach ***/****. 2 noclegi tranzytowe w Czechach, 1 nocleg w okolicach Padwy, 2 noclegi w okolicach Rzymu, 1 nocleg w okolicach Sieny, 1 nocleg w okolicach Bolonii. W każdym z hoteli zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych z łazienkami w zależności od wyboru.
Wyżywienie
W cenie 7 śniadań kontynentalnych wzmocnionych serwowanych do stołu.
Obowiązkowo należy wykupić 7 obiadokolacji w cenie 70 EUR/os.
Obiadokolacje serwowane, dwudaniowe. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze lub w przypadku zaznaczenia na rezerwacji doliczane jest w złotó wkach.
Transpo
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy (zakładka transport). Przejazd do Czech na nocleg tranzytowy w godzinach wieczornych. Po śniadaniu przejazd do Włoch.
Wyjazd z Włoch po zwiedzaniu. Przejazd do Czech na nocleg tranzytowy w godzinach wieczornych. Po śniadaniu przejazd do Polski. Przekroczenie granicy Polski w godzinach popołudniowych. Następnie przejazd do poszczegó lnych miast w Polsce.
Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
Transport PLATINUM to:
Większa przestrzeń (odstępy między rzędami wynoszą 1, 2 m zamiast 78 cm).
Wygodniejsze fotele z miękkimi podnó żkami (dzięki któ rym fotel zamienia się w łó żko).
Brak nocnych przejazdó w (noclegi tranzytowe w hotelu *** lub ****).
Mniejsza ilość wspó łpasażeró w (42 miejsca zamiast 63).
Indywidualne zestawy multimedialne (z profesjonalnym nagłośnieniem).
Dostęp do Wi-Fi (na terenie UE).
Port USB oraz gniazdko elektryczne (przy każdym fotelu).
Świeża kawa z ekspresu ciśnieniowego (zawsze pachnąca i aromatyczna).
Kawiarnia i bar na pokładzie (napoje oraz posiłki serwowane na ciepło lub z lodó wki).
Ekskluzywne wnętrze autokaru (zaprojektowane tylko i wyłącznie dla naszych pasażeró w).
Informacje dodatkowe
Program stworzony z myślą o Klientach, któ rzy nie gustują w nocnych przejazdach. 2 noclegi tranzytowe na terenie Czech. Spotkanie organizacyjne odbywa się w dniu przyjazdu lub dnia następnego. Na spotkaniu przekazywane są niezbędne informacje dotyczące wycieczki. Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektó w. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, wjazdy do miast i miejscowych przewodnikó w zbierana jest przez pilota przed realizacją programu zwiedzania i rozliczana w ostatnim dniu wycieczki. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty około 105 euro/os.
Uwaga - Koszty uczestnictwa w programie mogą ulec zmianie w zależności od ilości osó b i aktualnych cennikó w wjazdó wek do miast. Koszty uczestnictwa w programie mogą się zmniejszyć lub zwiększyć średnio o około 10%.
Pozostałe
OBOWIźZKOWA OPŁATA NA RZECZ TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO
W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura Podró ży Funclub zobowiązany jest do zapłaty kwoty w wysokości 10zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej po dacie 26.11.2016. Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji. Wyjątkiem są imprezy turystyczne odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie będzie możliwe wystawienie faktury na kwotę przeznaczoną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Usługi dodatkowe płatne
Kup Sobie Spokó j: 80 PLN/os. - umożliwia bezkosztową rezygnację z imprezy z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy opłata za usługę "Kup Sobie Spokó j" nie podlega zwrotowi.
ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy - umożliwia bezkosztową rezygnację z imprezy, zgodnie z ogó lnymi warunkami ubezpieczenia, rezerwacja miejsc w autokarze: 50 PLN/os., dodatkowe atrakcje poza programowe.
Cena zawiera
Zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych, 2 noclegi tranzytowe w hotelach *** na terenie Czech (okolice Znojmo), 5 noclegó w w hotelach ***/**** na terenie Włoch, 7 śniadań
zwiedzanie Włoch wg programu: zwiedzanie Padwy, Florencji, Sieny, Rzymu, Watykanu, Bolonii
transport autokarem klasy PLATINUM (powiększona przestrzeń między fotelami, WIFI, klimatyzacja, system rozrywki Azimut, bar i kawiarnia na pokładzie, WC), opiekę pilota.
Cena nie zawiera
Ubezpieczenie KL i NW: 50 PLN/os., dopłata do wyżywienia HB: 70 EUR/os.(płatne w autokarze u pilota) lub 336 PLN/os. (przy rezerwacji w Polsce), bilety wstępu do zwiedzanych obiektó w, zestawy słuchawkowe (ok. 15 euro), wjazdy do miast oraz miejscowi przewodnicy łącznie około 105 EUR/os.
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.
Udogodnienia *:
 • Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Ważne informacje:
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych informacji MSZ przed wyjazdem do Włoch.

Zdjęcia lokalizacji (7)

Toskania. Florencja Florencja Florencja. Rzym Rzym. Coloseum. Fontanna di Trevi Rzym. Watykan.

Średnie temperatury w ciągu roku w Wenecji

Temperatura
w dzień (°C)
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
8 9 14 17 22 26 29 29 24 19 13 8
I połowa roku II połowa roku
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień (°C)
8 °
9 °
14 °
17 °
22 °
26 °
29 °
29 °
24 °
19 °
13 °
8 °
Temperatura w nocy
w nocy (°C)
0 1 5 8 14 17 19 19 14 10 5 1
Temperatura w nocy (°C)
0 °
1 °
5 °
8 °
14 °
17 °
19 °
19 °
14 °
10 °
5 °
1 °
Średnia liczba
słonecznych dni
 • 23
 • 22
 • 23
 • 17
 • 20
 • 18
 • 21
 • 21
 • 21
 • 20
 • 19
 • 21
Średnia liczbasłonecznych dni
 • 23
 • 22
 • 23
 • 17
 • 20
 • 18
 • 21
 • 21
 • 21
 • 20
 • 19
 • 21
Średnie
opady (mm)
 • 23
 • 28
 • 29
 • 83
 • 62
 • 79
 • 68
 • 59
 • 79
 • 83
 • 69
 • 54
Średnieopady (mm)
 • 23
 • 28
 • 29
 • 83
 • 62
 • 79
 • 68
 • 59
 • 79
 • 83
 • 69
 • 54
Ilość dni
deszczowych
 • 8
 • 6
 • 8
 • 13
 • 11
 • 12
 • 10
 • 10
 • 9
 • 11
 • 11
 • 10
Ilość dnideszczowych
 • 8
 • 6
 • 8
 • 13
 • 11
 • 12
 • 10
 • 10
 • 9
 • 11
 • 11
 • 10