Wycieczki Kazachstan

2 wycieczek do Kazachstanu (Ałma Ata, Astana, Turkestan, Farab, Szykment, Medeo (Medeu)

1
Kazachstan Wybierz kierunek
1
od: 06.12.2020
do: bez terminu
1
1
1
2+0
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
0
dowolne
0
dowolny
1
- -
1
- -
FILTR Wybrano 3
FILTR Wybrano 3
Sortuj wg:
06.08 - 14.08.21 (8 dni) piątek (dostępne 2 inne terminy)...
wyżywienie: zgodnie z programem (ZP)
wylot z Warszawy
Itaka R
Wycieczki objazdowe
Itaka R
18% taniej 7 199 zł 5 889 zł/os. za 2 osoby - 11 778 zł
18% taniej 7 199 zł Sprawdź 5 889 zł/os. za 2 osoby - 11 778 zł
Promocja! (do 22.12.2020) Zaliczka jedynie 1767 zł
19.07 - 30.07.21 (11 dni) poniedziałek (dostępnych 9 innych terminów)...
wyżywienie: zgodnie z programem (ZP)
wylot z Warszawy
37°C
Rainbow Tours
Wycieczki objazdowe
Rainbow Tours
Słonecznie 37°C
7% taniej 7 465 zł 6 950 zł/os. za 2 osoby - 13 900 zł
7% taniej 7 465 zł Sprawdź 6 950 zł/os. za 2 osoby - 13 900 zł
Promocja! (do 14.12.2020) Zaliczka jedynie 1390 zł

Największe atrakcje Kazachstanu

Z powierzchnią wynoszącą ponad 2,7 mln km kw. jest Kazachstan dziewiątym największym państwem na świecie, i już sam ten fakt robi naprawdę imponujące wrażenie. Rozległe stepy, pola wydmowe i pustynie to charakterystyczne elementy krajobrazu Kazachstanu, a jeśli chodzi o największe metropolie kraju, to cechują je monumentalne założenia urbanistyczne. Najchętniej odwiedzanym przez turystów miejscem w Kazachstanie jest Ałma Ata – miasto pełniące do 1998 r. funkcję stolicy i nadal pozostające największą metropolią w kraju. Natomiast poza Ałmą Atą warto jest także w Kazachstanie odwiedzić obecną stolicę Astanę i wąwóz Medeo.

Wycieczki do Ałma Ata

Usytuowana tuż przy granicy z Kirgistanem i zamieszkiwana przez blisko 1,5 mln ludzi Ałma Ata obfituje w rozległe tereny rekreacyjne, zabytkowe budowle i pomniki, a także w nadzwyczaj ciekawe instytucje muzealne. Jeśli chodzi o tereny rekreacyjne, to numerem jeden jest tu góra Kok-Tobe – najwyższe wzniesienie miasta, w obrębie którego ulokowanych jest wiele sklepów, restauracji i urządzeń rozrywkowych (np. „Fast Coaster"). Poza tym na wzgórzu znajduje się także 372 – metrowa wieża telewizyjna i pomnik poświęcony Beatlesom. Wśród najciekawszych budowli Ałma Aty na wyróżnienie zasługuje z kolei Sobór Wniebowstąpienia Pańskiego, wznoszący się w Parku Panfiłowa, a zbudowany na przełomie XIX i XX z drewna, w stylu eklektycznym. Co się tyczy pomników, to monumentem – wizytówką dawnej stolicy Kazachstanu jest 28 - metrowy Monument Niepodległości, stojący pośrodku Placu Republiki. Monument ten nawiązuje do odległej historii Kazachstanu, bowiem wieńczy go posąg przedstawiający wojownika z plemienia Saków – jednego z największych plemion, jakie zamieszkiwały w I tys. p.n.e. stepy Azji Środkowej. Jeśli wreszcie chodzi o placówki muzealne, to na szczególną uwagę zasługuje w Ałma Acie Centralne Muzeum Państwowe (gromadzące interesujące znaleziska archeologiczne z terenu dzisiejszego Kazachstanu) oraz Muzeum Kazachskich Instrumentów Muzycznych, w którego zbiorach znajdują się słynne, kazachskie dumbry.

Ałma Ata to stały punkt w programach wycieczek do Kazachstanu, w tym 2 – tygodniowych wycieczek „Kazachstan, Kirgistan, Uzbekistan, Turkmenistan" oraz „Uzbekistan, Kirgistan, Kazachstan – Jedwabnym Szlakiem".

Astana i wąwóz Medeo

Astana i wąwóz Medeo to kolejne, ważne pod względem turystycznym miejsca w Kazachsatnie. Astana, czyli obecna stolica kraju, położona pośrodku rozległego stepu, zaskakuje swoim rozmachem urbanistycznym. Wiele monumentalnych budynków powstało tu dopiero na przełomie XX i XXI w., a zatem w ramach programu rozbudowy stołecznej metropolii. Do najbardziej znanych tego typu obiektów należą: Pałac Prezydencki Ak Orda, Pałac Pokoju i Zgody (tzw. Piramida Pokoju) projektu angielskiego architekta Normana Fostera i 105 – metrowa wieża obserwacyjna Bayterek, również zaprojektowana przez Fostera, a ze względu na swój wygląd nazywana przez Kazachów „Lizakiem Chupa-chups".

Wąwóz Medeo to z kolei rozległa dolina, rozciągająca się na południe od Ałma Aty, w obrębie której znajduje się Tama Medeo, a także jedno z najbardziej obleganych w Kazachstanie centrów sportów zimowych, które obejmuje stoki narciarskie i duży, otwarty stadion łyżwiarski.

Aktualne ceny ofert wycieczek do Kazachstanu

Powyższy wykres przedstawia najniższe ceny za wycieczki dla osoby dorosłej w pokoju 2 osobowym.

Na dzień dzisiejszy najtańsza oferta wycieczek do Kazachstanu jest w lipcu i kosztuje 5889 zł na 1 tydzień. Najwyższe ceny są w kwietniu, wtedy ceny za wycieczki do Kazachstanu zaczynają się od kwoty 5969 zł za 7 dni

Nie znalazłeś taniej oferty do Kazachstanu? Nic straconego!

Zadzwoń : 22 451 00 00 Napisz do nas
  • Poniedziałek - Piątek 09:00-19:00
  • Sobota nieczynne
  • Niedziela nieczynne