Narty Belle Plagne

1
Belle Plagne Wybierz kierunek
1
od: 07.04.2020
do: 15.04.2020
1
1
1
2+0
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
dowolna
0
dowolne
1
narty
0
dowolny
1
- -
1
- -
FILTR Wybrano 7
FILTR Wybrano 7
Sortuj wg:

Niestety, nie znaleziono ofert spełniających twoje kryteria wyszukiwania.

Spróbuj zmodyfikować filtry.

Belle Plagne – czyli zimowy urlop na wysokości ponad 2 tys. m n.p.m.

Belle Plagne to jeden z najbardziej znanych kurortów w obrębie ośrodka sportów zimowych La Plagne. Belle Plagne usytuowane jest na imponującej wysokości 2050 m n.p.m., dlatego blisko jest stąd do sieci narciarskiej lodowca Bellecote, a z okien tutejszych obiektów wypoczynkowych rozciągają się bajeczne widoki na Alpy Francuskie.

Lodowiec Bellecote

Na lodowcu Bellecote (3417 m n.p.m.) doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa i snowboardingu panują przez cały rok. Na lodowiec, z przełęczy Col de la Chiaupe, prowadzi kolej gondolowa Bellecote, a na samym lodowcu znajdują się jeszcze dwa niewielkie wyciągi krzesełkowe – Glacier i Traversee. Jeśli chodzi o biegnące po lodowcu trasy zjazdowe, to jest tu jedna trasa czarna - La Chiaupe, dwie trasy czerwone – Col I i La Combe oraz Le Deversoir.

Przełęcz Col de la Chiaupe i zbocza Roche de Mio

W bezpośrednim sąsiedztwie Belle Plagne znajduje się też przełęcz Col de la Chiaupe (2550 m n.p.m.) i góra Roche de Mio (2700 m n.p.m.). W obrębie przełęczy biegną dwie piękne trasy niebieskie – Lanche ronde i La Frete, a także długa, czarna trasa Le Derochoir. Z kolei na zboczach góry Roche de Mio, na której szczyt prowadzi z Belle Plagne kolej gondolowa Roche de Mio, znajduje się kilka tras niebieskich (m.in. Le Tunnel i Levasset) oraz kilka tras czerwonych (m.in. Les Inversens i Les Sources).

Col de Forcle i La Grande Rochette

Kolejne obszary narciarskie, które usytuowane są w sąsiedztwie albo w okolicy Belle Plagne, to Col de Forcle i La Grande Rochette. Niewielki teren narciarski Col de Forcle (2270 m n.p.m.) przylega do Belle Plagne od strony południowo - zachodniej, a w jego obrębie biegną przede wszystkim trasy niebieskie (m.in. Les Blanchets, Les Leitchoums i Les Arolles). Góra La Grande Rochette (2505 m n.p.m.) dysponuje natomiast znacznie większą siecią tras zjazdowych, która obejmuje zarówno trasy czarne (Rochette), jak też trasy czerwone (Kamikaze) i trasy niebieskie (m.in. Capella, Arnica).

Hotele i restauracje na wysokościach

Belle Plagne to taki kurort, w którym hotele i restauracje usytuowane są na dużych wysokościach i tuż przy stokach narciarskich. Jeśli chodzi o obiekty wypoczynkowe, to bardzo dobrą opinią cieszyły się tu ostatnio apartamenty Cassiopee – apartamenty w pełni wyposażone, które oferują wczasy dla grup 3 -, 4 -, 5 – i 6 – osobowych. Z kolei wśród lokali gastronomicznych na szczególną uwagę zasługują tutaj restauracje La Godille i Le K2. W obu restauracjach serwowane są dania kuchni francuskiej i potrawy regionalnej kuchni sabaudzkiej, a zatem m.in. cieniutkie naleśniki francuskie crepes (z różnymi nadzieniami) oraz zapiekanka serowo – ziemniaczana tartiflette. Oczywiście w niemal każdym lokalu można się też napić wyśmienitych win rodem z Sabaudii, produkowanych z rdzennych szczepów winorośli, a zatem m.in. wina czerwonego ze szczepu Mondeuse albo wina białego ze szczepu Roussette.