Fostertravel.pl

Wycieczki Fidżi

Transport / Kierunek
Fidżi
Miasto wyjazdu
Dowolne miasto wyjazdu
Wyjazd od - powrót do
20.07.2024 - bez terminu
Liczba osób
2 dorosłych
Cena
Wyżywienie
Ilość dni
Standard hotelu
Ocena hotelu
Odległości
Udogodnienia
Linie lotnicze

Znaleziono 2 wycieczki

  • Samolotem/autokarem
Hong Kong » Sydney » Zatoka Milforda » Arrowtown » Twizel » Mount Cook » Rotorua » Wellington » Jaskinia Waitomo » Fidżi
13.05 - 02.06.2025 (19 nocy)
wylot z: Warszawa
wyżywienie: śniadania
Rainbow
od 31 646 /os.
za 2 osoby - od 63 291 zł
Seul » Sydney » Blue Mountains National Park » Auckland » Jaskinia Waitomo » Jezioro Taupo » Park Narodowy Tongariro » Rotorua » Niezależne Państwo Samoa » Apia » Fidżi » Suva » Nadi » Tokio
14.05 - 02.06.2025 (18 nocy)
wylot z: Warszawa
wyżywienie: śniadania
Rainbow
od 35 868 /os.
za 2 osoby - od 71 735 zł
Nie znalazłeś taniej oferty dla wybranych kierunków?
Nic straconego! Skontaktuj się z nami. Pomożemy!
Poniedziałek-piątek: 09:00-21:00
Sobota: 10:00-18:00
Niedziela: 12:00-20:00

Fidżi – raj położony pośród bezkresu Oceanu Spokojnego

Piękne miejsca nurkowe, białe plaże, wspaniałe trasy trekkingowe -  to główne atrakcje wyspiarskiego państwa Fidżi. W obrębie tego niezwykłego archipelagu, złożonego z 322 wysp pochodzenia wulkanicznego, każdy może zafundować sobie beztroski wypoczynek w niewielkich bungalowach, usytuowanych przy śnieżno – białej plaży i w otoczeniu gęstych gajów palmowych. Poza tym na Fidżi znajdziemy spektakularne wodospady i formacje skalne, a także sporo zabytków architektury kolonialnej i kilka pięknych świątyń różnych wyznań.

Fidżi - spokój i intymna atmosfera

Każdy, kto marzy o wypoczynku w ciszy i spokoju, powinien pomyśleć o przyjeździe na którąś z rajskich wysp Fidżi. Spośród 322 wysp, najlepiej rozwiniętą bazę turystyczną ma największa w obrębie archipelagu wyspa Viti Levu. Ciekawe oferty wypoczynku w tradycyjnych, polinezyjskich bungalowach, tzw. buras, proponują tu m.in. 3 – gwiazdkowy hotel Intercontinental Fiji Golf Resort & Spa położony w miejscowości Sanasana albo 5 – gwiazdkowy hotel Outrigger on the Lagoon Resort usytuowany w miejscowości Korotogo. Natomiast z obiektów położonych na innych wyspach warto jest jeszcze wymieć 3 – gwiazdkowy hotel Yasawa Island Resort na wyspie Yasawa, 3 – gwiazdkowy hotel Wakaya Club na wyspie Wakaya czy też 4 – gwiazdkowy hotel Treasure Island Resort na wyspie Mamanuca. Hotele te oferują zróżnicowane formuły wypoczynku, przede wszystkim z pełnym wyżywieniem (HB lub FB), czasem też z wyżywieniem własnym albo z samym tylko śniadaniem (rzadko spotykana jest formuła all inclusive). Na terenie hoteli oraz w niewielkiej od nich odległości można uprawiać różnorodne sporty – grać w tenisa ziemnego, nurkować, pływać kajakiem po lagunie albo wędkować na otwartym morzu. Wiele z tych atrakcji jest dodatkowo płatnych, ale za to decydując się na ich kupno można liczyć na dobry sprzęt i fachową opiekę instruktorów (np. przy hotelu Outrigger działa centrum nurkowe oznaczone certyfikatem PADI). Przepięknie usytuowane pośród gajów palmowych hotele oferują także organizację uroczystości weselnych. Specjalna kaplica ślubna znajduje się chociażby na terenie hotelu Intercontinental Fiji Golf Resort & Spa.

Atrakcje archipelagu Fidżi

Fidżi obfituje także w liczne atrakcje przyrodnicze, historyczne i kulturalne. Jeśli wypoczywamy na wyspie Yasawa to koniecznie powinniśmy zobaczyć wapienne jaskinie Sawa-i-Lau Cavesu, usytuowane na jej południowym krańcu. Wewnątrz jaskiń znajduje się niewielkie jeziorko oraz ukryta plaża, które razem tworzą prawdziwie magiczne miejsce. Innym cudem natury są też wodospady Bouma Falls, położone na terenie Parku Narodowego Bouma, na wyspie Taveuni. Wspaniale prezentują się wreszcie święte jaskinie Naihehe Sacred Cave, w dolinie Sigatoka, na wyspie Viti Levu. Jeśli chodzi o atrakcje historyczne, to warto jest tu zobaczyć piękne przykłady budownictwa kolonialnego. Okazałe budynki usytuowane są chociażby wzdłuż tzw. „Drodze Hibiskusowej" łączącej miejscowości Savusavu z Natuvu, na wyspie Vanua Levu. Jeśli natomiast chodzi o atrakcje kulturalne, to tu nie można przegapić Muzeum Fidżi, znajdującego się w Suvie – stolicy Fidżi, położonej w południowo – wschodniej części wyspy Viti Levu. W Muzeum Fidżi prezentowane są zarówno odkryte na wyspach zabytki archeologiczne, jak też w miarę współczesne wytwory kultury materialnej.

Blisko 60 000 ofert
najlepszych biur podróży
Ponad 35 000 opinii
naszych klientów o hotelach
Gwarancja ceny
u nas zawsze najlepsze ceny
Ponad 201 000 klientów
wyjechało z nami od 1998