Nasza strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług oraz personalizacji reklam. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Przeglądanie strony i wykonywanie na niej akcji oznacza zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie.

Fostertravel.pl w Polskiej Izbie Turystyki Fostertravel.pl - Rzetelna firma

Od 1998 roku wyjechało z nami ponad 135 000 klientów

91% klientów wybierze nas ponownie

Podróżujemy z wami od 1998 roku

22 451 00 00 wg stawki operatora

Dokumenty

Czy istnieje możliwość przepisania umowy-zgłoszenia na inną osobę?

Tak, jednak wiąże się to z obowiązkiem uiszczenia poniesionych z tego tytułu kosztów dodatkowych wymienionych w warunkach uczestnictwa. Pod względem cenowym jest to opcja korzystniejsza od rezygnacji z wyjazdu.

Jakie dokumenty muszę zabrać wybierając się na lotnisko?

Należy zabrać ze sobą umowę-zgłoszenie, dowód wpłaty, paszport lub dowód osobisty. Przy stanowisku Organizatora otrzymają Państwo dokumenty podróży (voucher i bilety).

Prosimy pamiętać, że dowód osobisty umożliwia jedynie przekroczenie granic w obrębie Unii Europejskiej.

Jakie dokumenty muszę zabrać decydując się na wyjazd autokarem?

Podobnie jak przy podróży samolotem, należy zabrać ze sobą potwierdzenie wyjazdu, umowę, dowód wpłaty, paszport lub dowód osobisty. Voucher hotelowy i polisę ubezpieczeniową będzie posiadał pilot autokaru.

Przed wyjazdem prosimy upewnić się czy kraje tranzytowe i kraj docelowy leżą w obrębie Unii Europejskiej. W przeciwnym razie paszport jest niezbędny.

Ile musi być ważny paszport przed wyjazdem?

W większości krajów wymagana ważność paszportu wynosi minimum 6 miesięcy.

Czy wyjeżdżając do obcego kraju muszę posiadać wizę wjazdową i wyjazdową?

Posiadanie wizy jest uzależnione od kraju, do którego Państwo się udajecie. Nasi konsultanci w miarę możliwości pomogą Państwu w załatwieniu formalności. Opłata wizowa jest opłatą dodatkową, niewliczoną w cenę wycieczki.

Szczegółowe informacje dotyczące wiz znajdą Państwo pod adresem www.msz.gov.pl - informacje dla obywateli wyjeżdzających za granicę

W niektórych krajach (np. w Tunezji) obowiązuje posiadanie kart wjazdowych, które otrzymają Państwo w samolocie.

Czy w cenę wycieczki wliczone jest ubezpieczenie?

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z przepisów ustawy o usługach turystycznych do ceny wycieczki doliczany jest koszt podstawowego, obowiązkowego ubezpieczenia od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków. W cenie wycieczki nie jest zawarte ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy w przypadku choroby lub zdarzenia losowego.

Przed podpisaniem umowy uczestnik powinien zapoznać się z warunkami ubezpieczenia.

Czy mam prawo do zniżek podczas wyjazdu?

Polecamy wykupienie karty ISIC (tylko studenci) lub EURO26 (osoby do 30 roku życia) uprawniającej do wielu zniżek i specjalnych usług w ponad 100 krajach (kina, muzea, restauracje i wiele innych). Ponadto karta gwarantuje ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia za granicą. Szczegółowe informacje na temat kart ISIC i EURO26 znajdą Państwo na naszej stronie, w dziale „Różności”.